• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size


Alesana, A Skylit Drive, Emarosa, Bury Tomorrow – Praha 9.5. Lucerna music bar
Napsal uživatel corestar.cz   
alekon3

Je pěkné nedělní odpoledne a já spěchám do samého centra Prahy na nejen pro mě koncertní akci roku. Line-up dnes totiž obsadili „kultovní" kapela moderního screama a postHC v podobě Alesany a jejich souputníků v podobě A Skylit Drive. K tomu všemu jim ještě měli sekundovat Emarosa a ambiciozní formace z Velké Británie - Bury Tomorrow.

Drtivou většinu publika tvoří emo a fashioncore kids. Říkám si, že určitá vlna popularity emo hudby, žánrů jí blízkých a věcí na ní nabalených, která měla vrcholu v roce 2007 utichla, ale dnes hlavně díky lidem, kteří zůstali věrni své hudbě, výrazně ožije. A to je dobře!

Těsně před sedmou hodinou večerní se začíná klub otevírat. Mám ještě trochu času, než začne hrát první předkapela a tak se jdu pozdravit se známými a podívat se na nějaká ta trička a mikiny kapel. Nabídka je pestrá. Mezi ní patří i specialita v podobě podepsaného plakátu od všech členů kapely Skylitů.

Zhruba tak v půl osmé nastupuje na podium nejtvrdší kapela večera, Britští Bury Tomorrow.

Zvuk mají velmi dobrý což mě trochu příjemně překvapuje. Jen publikum často nechápe, co po nich zpěvák chce, ale na rozehřátí výborná banda. Už oni nastavují laťku dosti vysoko. Škoda jen, že stejně jako další předkapely nemají mnoho časového prostoru.

Jako druhé želízko v ohni se měli představit borci z Emarosy s charismatickým Johnnym Craigem, který například působil i u nedávno zde vystoupivších Dance Gavin Dance. Emarosa dosti dlouho zvučí, o to více jsem byl na jejich vystoupení natěšený. Bohužel právě zvuk bylo to co jim vůbec neklapalo. Zpěv nebyl téměř vůbec slyšet a šel špatně rozeznat. Pro mě zklamání večera.

To zklamání házím však rychle za hlavu a těším se na pro mě nejočekávanější kapelu - A Skylit Drive. Je to právě vysoký hlas zpěváka, díky němuž mnozí tuto kapelu milují a jiní nenávidí. Jejich vystoupení je velmi dobré. Hlavně scream basáka Briana je výborný a vyvažuje o něco horší mělo vokál Michaela „Jag" Jagmina. Co mě však velmi příjemné překvapuje je skvělý zvuk kláves, který dodává této kapele, kromě již zmiňovaného vysokého hlasu další plus. Dočkáváme se hitovky Eva the Carrier a také jednoho songu ze starého EP.

Chvíli po desáté přichází za zvuků intra z nového alba Alesana. Všichni členové v černém, přesně tak jak je má publikum zažité nejraději. Už po prvním vdechu Dennise do mikrofonu se strhává obrovská show. Musím říct, že takový nářez jsem opravdu nečekal, navíc když vůbec není na úkor hudební produkce kapely. Zaznívají songy především z nového alba, které je velmi podařeným kouskem v tvorbě formace. Nevíce však vyniká Shawnův perfektní zpěv. Set-list je naplněný 12 peckami, přičemž jako přídavek dávají asi tu největší v podobě Apology. To už je snad půlka Lucerny včetně kapely pěkně propocená.

Po koncertě stejně jako spousta lidí čekám na nějaké ty fotky s členy kapel. Bohužel Jaga se mi sehnat nedaří. Nevadí celý večer měl z mého pohledu vysoké hodnocení.

Alesana naživo ukázala, že je výjimečnou kapelou, která potvrdila, proč si vydobyla dané pozice. O fanoušky z tohoto důvodu mít nouzi rozhodně nemusí.

alekon alekon2 alekon3
alesanakoncert alesanakon
 

Komentáře a dotazy k produktu  

 
#7 Vigrax 2016-11-07 04:10
Thanks to my father who shared with me on the topic of this blog, this blog is in fact remarkable.
 
 
#6 BillienkaJoe 2011-11-23 12:42
OMG! Oni tu už byly? O.o Jináč jako prej v lednu jsou tu znova
 
 
#5 2011-03-10 08:23
pockat ono uz to jako bylo?
 
 
#4 Terry-Emo 2011-02-26 17:25
No tak jako písnčky posloucháte hezké jo ale na youtube je nemuzu najit:(Poradit pls
 
 
#3 Bless 2010-11-10 18:44
kde se daji najit fotky z konzertu?!
 
 
+1 #2 Danielle Darkness 2010-10-18 08:34
Alesana..
 
 
+1 #1 Klery.Black.Widow 2010-06-20 16:44
takovyhle akcicky to je jeden z duvodu proc mam obcas home sick...sice tu konziky tehle kapel jsou ale tady je to proste jiny...jiny lidi jina atmosfera..neni to zly je to proste jiny...strasne ti maro zavidim :)
 
 

Reklama